Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Szkole Podstawowej nr 2
04.04.2019 Sandra Słodkowska 97

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
w Szkole Podstawowej nr 2

Aby przybliżyć uczniom zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem, nauczyciele i uczniowie we współpracy z rodzicami zorganizowali w SP nr 2 obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Przygotowano gazetkę ścienną oraz plakaty tematyczne, które zostały umieszczone na szkolnych korytarzach. Dnia 2 kwietnia większość uczniów i nauczycieli -  na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem – przyszło do szkoły z niebieskim elementem garderoby, a drzwi sal lekcyjnych ozdobiono niebieskimi kokardami i serduszkami. Tematyka autyzmu poruszana była również podczas zajęć. Uczniowie brali  także udział w heppeningu, który odbył się na nakielskim rynku. Dnia 3 kwietnia dzieci i młodzież szkolna, uczestniczyła w emisji i omówieniu filmów edukacyjnych na temat autyzmu oraz podziwiała talenty swoich rówieśników - uczniów klasy 1 d integracyjnej. Był śpiew i tańce! Było wesoło i bardzo kolorowo! Mieliśmy także niecodzienną możliwość wysłuchania  koncertu na skrzypce i wiolonczelę bydgoskiego zespołu InContact.

Dziękujemy całej społeczności szkolnej oraz rodzicom naszych uczniów za współpracę
i zaangażowanie.

Materiał: Lidia Fojutowska, Anna Krupinska – nauczyciele szkoły