„ PASJA CZYTANIA”

GMINNY KONKURS CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

W AULI SZKOLNEJ ZEBRALI SIĘ MIŁOŚNICY TWÓRCZOŚCI

R. GOSCINNEGO I J.J. SEMPE’ Z PIĘCIU SZKÓŁ POSTAWOWYCH NAKIELSKIEJ GMINY: SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3, SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4, SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PATERKU, SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WYSTĘPIE ORAZ SZKOŁY GOSPODARZY , CZYLI „DWÓJKI”.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się o godzinie 9.45 i miały formę turnieju drużyn. W skład każdej z nich wchodziło trzech reprezentantów danej szkoły. Po sympatycznym  powitaniu  nastąpiło przedstawienie członków drużyn oraz składu jury, które stanowiły panie: mgr A. Kasprzak, mgr M. Klóska, mgr  A. Weltrowska oraz mgr M. Komorowicz.

Uczestnicy  wykonywali różne zadania: rozwiązywali krzyżówkę z hasłem, dopasowywali nazwy  przedmiotów do związanych z nimi bohaterów ,  na podstawie rekwizytów snuli opowiadania o powiązanych z nimi wydarzeniach, dopasowywali  cytaty  do postaci, które je wypowiedziały, odpowiadali na pytania  dotyczące treści  trzech książek autorskiej spółki- R. Goscinny, J.J. Sempe’-  „Mikołajka”, „ Nieznanych przygód Mikołajka” oraz „ Wakacji Mikołajka”.

Miłośnicy książek o Mikołajku reprezentowali bardzo  wysoki i wyrównany  poziom wiedzy  bohaterze i jego pełnych humoru przygodach. W czasie konkursowych potyczek najwięcej punktów zebrała drużyna gospodarzy, zajmujący tym samym pierwsze miejsce. Na miejscu drugim uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 a miejsce trzecie przypadło w udziale drużynie Szkoły Podstawowej  nr 3.

Oto skład zwycięskich drużyn:

Szkoła Podstawowa nr 2             miejsce I

Alicja Borowicz,

Anna Copija,

Martyna Wojciechowska

Szkoła Podstawowa nr 4             miejsce II

Małgorzata Chyła

Julia Jankowska

Dominika Wawrzon

Szkoła Podstawowa nr 3           miejsce III

Dominik Przygoda

Kacper Przygoda

Michał Wilczek

Wszystkim konkursowiczom  oraz paniom: mgr A. Jagodzińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4, mgr Marii Lach-Kuśmierek ze Szkoły Podstawowej nr 3, mgr G. Janickiej ze Szkoły Podstawowej w Występie i mgr E. Pietrykowskiej ze Szkoły Podstawowej w Paterku , bardzo dziękujemy za miłą współpracę i trud włożony w przygotowanie uczestników konkursu.

W przerwach między konkurencjami pokazywana była prezentacja poświęcona twórczości Goscinnego i Sempe’ a dla dzieci przygotowano  poczęstunek.

Biorący udział  otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki rzeczowe a zwycięzcy nagrody książkowe w postaci kolejnych przygód Mikołajka bądź  jego kolegów.  Konkursowa zabawa z opowiadaniami R. Goscinnego i J.J. Sempe’ była udana i mamy nadzieję, że  młodych czytelników nigdy nie opuści „Pasja czytania”, co pozwoli nam się spotkać w przyszłym roku, na kolejnej edycji naszego bibliotecznego konkursu.

Przygotowanie konkursu i prowadzenie:                                       Aleksandra Miłowska