Uczniowie SP 2 na filmie „Miłość i Miłosierdzie”
16.04.2019 Sandra Słodkowska 586
grafika

Uczniowie SP 2 na filmie  „Miłość i Miłosierdzie”

W sobotę 13 kwietnia o godzinie 16.00, uczniowie naszej szkoły mogli wspólnie spotkaćsię na seansie w kinie nakielskim. To wszystko dzięki  filmowi, który pojawił się na ekranach kin na koniec marca.                                                                                      

   „Miłość i miłosierdzie” to historia spokojnego i przepełnionego wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej, które zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu                 i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus.                                                   

Dziękuję serdecznie 50 osobowej grupie uczniów naszej szkoły oraz Rodzicom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i przybyli do kina.  W sposób szczególny dziękuję pani Beacie Witusińskiej i pani Annie Maćkowskiej za pomoc i obecność  z dziećmi.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane