"Do Hymnu"
10.05.2019 Sandra Słodkowska 557
10.05.2019

SP 2

9 maja 2019 r. o godz. 1000 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią wzięli udział w II Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do Hymnu” zorganizowanego przez Narodowe Centrum Kultury w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Przesłuchanie konkursowe miało miejsce w sali NOK w Nakle. Przez kilka miesięcy uczniowie przygotowywali się do śpiewu Hymnu i 2 pieśni hymnicznych. Słowa Hymnu Państwowego, Roty i pieśni „Marsz, marsz Polonia” uczniowie utrwalali na lekcjach muzyki, j. polskiego  i godzinach wychowawczych. Na zajęciach plastyki pracowali nad wizerunkiem. Pod kierunkiem n-la tego przedmiotu oraz n-li świetlicy dzieci wykonały czapki i wianki kujawskie, w których wystąpili.

Całe wydarzenie oceniało dwuosobowe jury w składzie: dr hab. Aleksandra Grucza – Rogalska – prof. Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku oraz prof. Roman Grucza – wykładowca Akademii Muzycznej w Toruniu.

Kolejny etap oceny jury w powiększonym składzie odbędzie się na podstawie nagrania, a wyniki zostaną ogłoszone 5.06.2019 r.

Występ uważamy za udany, uczniowie naszej szkoły stanęli na wysokości zadania   i zaśpiewali pieśni najlepiej jak potrafili.

Dziękujemy za zaangażowanie dzieciom, rodzicom, nauczycielom, a także pracownikom i dyrekcji NOK za pomoc w organizacji.

Sylwia Kozłowska, Marżenna Otto