„ ŻYJ ZDROWO!” KONKIURS BIBLIOTECZNY DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH.
23.05.2019 Sandra Słodkowska 148

„ ŻYJ ZDROWO!”

KONKIURS BIBLIOTECZNY DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH.

21 MAJA 2019

czytelnia

W ciepły, majowy poranek stoły w czytelni szkolnej biblioteki „zarumieniły się „pęczkami rzodkiewek i jabłkami: zazieleniły - natką pietruszki i gałązkami kopru. O 10.40 rozpoczęły się zmagania konkursowe drużyn klas ósmych.

Ósmą „ a” reprezentowały: Agata Sobol, Wiktoria Siuszko i Oliwia Rybacka. W imieniu  ósmej   „b’” trudy konkursowe podjęli: Mateusz Sroka, Xymen Ruciński i Laura Rapier.  Przedstawicielami ósmej „c”    byli: Jakub Wawer, Oliwia Błaszczyk i Miriam Barczykowska.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało nauczycielskie  jury , w składzie: mgr Aldona Kasprzak,  mgr Małgorzata Komorowicz i  mgr Gabriela Krause.

Ta impreza biblioteczna miała przybliżyć uczestnikom wizerunek  młodego człowieka wolnego od nałogów, podnieść kompetencje uczniów w dziedzinie profilaktyki uzależnień i zdrowego trybu życia. Organizatorom zależało na kształtowaniu postaw asertywnych wobec zachowań ryzykownych. Celem spotkania było zachęcenie młodzieży do zapoznania się z zagadnieniami zdrowego odżywiania, zapoznanie uczniów z korzyściami płynącymi ze stosowania zdrowej diety a także uświadomienie  młodym ludziom  negatywnego wpływu  alkoholu i innych środków psychoaktywnych a także niewłaściwych  praktyk żywieniowych   na funkcjonowanie organizmu. Cała impreza służyła propagowaniu  wiedzy o zdrowym żywieniu a co się z tym wiąże odpowiednim stylem życia.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna klasy VIII c, drugie- drużyna klasy VIII b, a trzecie przypadło w udziale drużynie klasy VIII a. Poczęstunek stanowiły wspomniane wyżej owoce i warzywa. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom oraz drobne nagrody rzeczowe. Konkurs przygotowała i prowadziła

mgr A. Miłowska.