Wycieczka nad morze
27.05.2019 Sandra Słodkowska 166

Wycieczka nad morze

W dniach 15.05.2019 -17.05.2019 klasa Va integracyjna  z kolegami z innych klas uczestniczyła w trzydniowej wycieczce nad polskie morze. Pierwszy dzień spędzili w Gdańsku odwiedzając Muzeum II Wojny Światowej. Uczestniczyli tam w zajęciach edukacyjnych „Podróż w czasie – historia pewnej rodziny” oraz „Irena Sendlerowa i sieć pomocy”. Wszyscy z zaciekawieniem i zaangażowaniem zapoznali się z ofertą tego niezwykłego muzeum. Kolejnym punktem wycieczki była gdańska Starówka ze swoimi atrakcjami. Drugi dzień wycieczki to pobyt w Słowińskim Parku Narodowym i wyprawa na ruchome wydmy. Uczniowie ulicami Łeby przejechali kolejką, aby następnie przesiąść się na statek i przez Jezioro Łebsko dopłynąć do wyrzutni rakiet w Rąbce. Uczestnicy wycieczki zwiedzili wyrzutnie rakiet i zapoznali się z jej historią. Dużym wyzwaniem, a zarazem atrakcją było wspinanie się na ruchome wydmy. Towarzyszyła temu wspaniała zabawa na piaszczystym terenie. Celem ostatniego dnia wycieczki był Szymbark ze swoimi atrakcjami. Tam uczniowie zapoznali się z historią Sybiraków, zwiedzali chatę, kościół i wagony, którymi transportowano więźniów na Sybir. Zwiedzając bunkier mieli okazję być świadkami nalotu bombowego. Duże wrażenie na uczestnikach zrobił dom do góry nogami, największy fortepian, najdłuższa deska świata. Podczas wycieczki uczniowie mieli również okazję korzystać z kąpieli na basenie, uczestniczyli w ognisku z pieczeniem kiełbasek oraz w dyskotece. Po trzech dniach, pełnych niezapomnianych wrażeń wszyscy szczęśliwie powrócili do Nakła.