„Segregacja się opłaca”
04.06.2019 Sandra Słodkowska 120

„Segregacja się opłaca”

24 maja (piątek)w Zespole Szkół im. Dzieci Potulic w Potulicach odbył się Gminny konkurs „Segregacja się opłaca”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice kl. VI a: Wiktoria Wnuk i Julia Leppert. Zaliczyły test wiedzy o segregacji, odpadach i ochronie przyrody.

Prawidłowo i pomysłowo wykonały plakat na temat: „Jeśli nie plastik to co...”

Spisały się dobrze, w ogólnej punktacji dostały wyróżnienie.

W tym dniu został rozstrzygnięty również konkurs plastyczny  w dwóch kategoriach:

kl. I-III zabawka ekologiczna; w kl. IV- VIII forma użytkowa promująca Gminę Nakło. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło kilkoro uczniów z klas I - IV, a wśród nich aż sześcioro zostało wyróżnionych:

klasy I-III

I miejsce Bartosz Lange

II miejsce Nicola Dąbrowska, Mikołaj Kaczmarek

wyróżnienie Inga Jakubczyk, Wiktor Szweczko

Klasy IV-VIII

II miejsce Lilianna Krzemińska

Rozdanie nagród odbyło się w sali hrabiny Potulickiej. Każdy uczestnik otrzymał dyplom a wyróżnione osoby otrzymały nagrody. Wszyscy wrócili zadowoleni.

Jolanta Stawicka