W rocznicę śmierci Kardynała Wyszyńskiego
04.06.2019 Sandra Słodkowska 118

W rocznicę śmierci Kardynała Wyszyńskiego.

28 maja to dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle ważna data.                        To bowiem rocznica śmierci patrona szkoły – Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.                                                                Dla upamiętnienia kolejnej rocznicy jego śmierci, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z katechetami zorganizowali w tym dniu Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie. W godzinach przedpołudniowych przedstawiciele klas, losowo wybrani przed samym konkursem, rywalizowali ze sobą w auli szkolnej.                                    W zależności od wieku, uczniowie pracowali z tekstem, układali puzzle, kolorowali portret Stefana Wyszyńskiego, rozwiązywali krzyżówkę, test wyboru oraz wykazywali się w znajomości Społecznej Krucjaty Miłości czyli Dekalogu Kardynała Wyszyńskiego.                              Do tego ważnego dnia przyłączyli się wszyscy nauczyciele, szczególnie wychowawcy, którzy na godzinach wychowawczych przygotowywali swoich uczniów do konkursu. Zmagania konkursowe przebiegły                     w miłej i przyjemnej atmosferze. Punkty zdobyte podczas tego konkursu będą liczyć się w konkursie na SUPER KLASĘ, którego rozstrzygnięcie nastąpi już w piątek na kolejnym szkolnym festynie „Dwójki”.                                                                                                             Dziękujemy uczniom za przybycie, za wspólne przeżywanie ważnej daty naszego patrona, za miłą atmosferę, a tym, którzy osiągnęli najwyższe wyniki gratulujemy. Dziękujemy wychowawcom za przygotowanie klas do konkursu.

Opiekunowie                                                                                                  Samorządu Uczniowskiego i Katecheci.