I Piknik Naukowy w Szkole Podstawowej nr 2
04.06.2019 Sandra Słodkowska 312

I PIKNIK NAUKOWY „U WYSZYŃSKIEGO” – czyli coroczny festyn w Dwójce!

Na ten dzień zawsze czeka cała szkoła! To dzień święta Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle. W piątek 31 maja boisko przy Dwójce zamieniło się w wielki plac zabawy, radości, nauki i wielu atrakcji! Wszystko to zostało przygotowane dla uczniów i rodziców Dwójki a także innych mieszkańców naszego miasta.

Święto Szkoły rozpoczęła tradycyjna Msza Święta w kościele św. Stanisława, którą odprawił ks. prof. dr hab. Marek Chmielewski z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wiceprezes Fundacji Potulickiej, który modlił się w intencji uczniów i pracowników szkoły, dziękując za mijający rok szkolny, prosząc o udane i bezpieczne wakacje. Wspomniał też o patronie szkoły ks. Kardynale Stefanie Wyszyńskim, hrabinie Anieli Potulickiej oraz o patronach każdego człowieka. Po raz pierwszy w uroczystościach Dwójki wzięli udział przedstawiciele społeczności uczniowskich oraz nauczyciele pobliskich szkół objętych patronatem KUL-u i współpracujących z Fundacją Potulicką. Są to nasi wieloletni Przyjaciele: SP w Kruszynie, SP w Wojnowie oraz SP w Strzelewie.

Zaraz po Mszy na boisku rozpoczęła się wspólna zabawa. Był to osiemnasty festyn w historii szkoły i jednocześnie I Piknik Naukowy „ U Wyszyńskiego”. Oficjalnego otwarcia dokonała dyrektor Dwójki Anna Maćkowska. Ks. prof. dr hab. Marek Chmielewski wręczył wszystkim szkołom upominki w postaci zdjęcia hrabiny Anieli Potulickiej. Udanej zabawy życzyła wszystkim Dyrektor ZOOiR w Nakle p. Anna Biniakowska. Do grona współorganizatorów dołączyli w tym roku przedstawiciele Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i KUL-u Otwartego. Do Dwójki przybyli:

- p. Anna Dutkowska

- p. dr Andrzej Zykubek

- p. dr Agnieszka Kułak

- p. Agata Węglińska

- p. Ewa Kula

- p. Grzegorz Tutak

- p. Marcin Matys

- p. Łucja Mazurek

- p. Kamil Paździor

- p. Katarzyna Kagan

- p. Jolanta Wasilewska

Było też malowanie twarzy, pokaz robotyki – czyli jak wykorzystać klocki Lego, balonowe zwierzaki i zabawki a także wielkie bańki mydlane. Swoje stoiska przygotowali studenci i pracownicy KUL-u, zaprzyjaźnionych szkół, Poczta Polska i Medicus.

Na scenie pojawili się nasi młodsi przyjaciele z przedszkola Wesoła Piątka oraz z Przedszkola nr 2. Wystąpili uczniowie z chóru Takt z Dwójki, zespoły muzyczne, chóry, grupy teatralne i wszyscy chętni.

Na boiskach Orlik nauczyciele wychowania fizycznego rozegrali międzyszkolne rozgrywki w piłkę nożną chłopców i w piłkę siatkową dziewcząt. Dwójka okazała się najlepsza w obydwu turniejach! Kolejne miejsca zajęły drużyny ze Strzelewa i Wojnowa.

Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa - każdy los krył w sobie jakąś niespodziankę. Na koniec wszystkie losy wzięły udział w losowaniu deskorolki. Rozwiązano też całoroczny konkurs na SUPERKLASĘ i wręczono dyplomy zwycięskim klasom. Tytuł SUPERKLASY otrzymała klasa 1b wraz z wychowawcą Moniką Stachowską oraz 4b sportowa, której wychowawcą jest Hanna Pietrasz – Kowalska.

Na zgłodniałych czekała grochówka, chleb ze smalcem, bigos, placki ziemniaczane, ciasto, kawa, zdrowe soki i inne smakołyki. Wielką atrakcją był darmowy zamek dmuchany i zjeżdżalnia.

Za pomoc w organizacji festynu dziękujemy:

- Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu, rektorowi ks. prof. dr hab. Antoniemu Dębińskiemu, KUL-owi Otwartemu, pracownikom i studentom

- Fundacji Potulickiej

- Panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Nakło – p. Sławomirowi Napierale, który objął patronatem I Piknik Naukowy „U WYSZYŃSKIEGO”

- Dyrekcji, Nauczycielom i Uczniom Szkół Podstawowych w Kruszynie, Wojnowie i Strzelewie

- p. Annie Biniakowskiej, dyrektor ZOOiR w Nakle

- Starostwie Powiatowym w Nakle nad Notecią o współfinansowanie Pikniku ze środków PEFRON

- Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie festynu

- Dyrektorowi i Pracownikom Nakielskiego Ośrodka Kultury za pomoc przy organizacji

- p. Szymonowi Karolczak

- Samorządom Mieszkańców nr 2 i 3

- Przedszkolom: Wesoła Piątka i nr 2

- Stowarzyszeniu Razem Raźniej

- Radzie Rodziców

- rodzicom i uczniom naszej szkoły

- wszystkim pracownikom i nauczycielom Dwójki

To była niezapomniana zabawa! Pogoda  -  dopisała, humory oczywiście też. Zapraszamy do DWÓJKI za rok!!!