NIEZWYKŁY Pokaz Mody Osób Niepełnosprawnych
10.06.2019 Sandra Słodkowska 320

NIEZWYKŁY Pokaz Mody Osób Niepełnosprawnych

Siódmego czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle odbył się Pokaz Mody Osób Niepełnosprawnych, który zakończył coroczny Tydzień Integracji.

Imprezę otworzyła p. Anna Maćkowska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią. Następnie głos zabrała p. Żaneta Lusitig-Gołębiewska, która jest odpowiedzialna za organizację całego Tygodnia Integracji. Opowiedziała ona o tym, co działo się przez ostatnich kilka dni w SP2.

Po wystąpieniu przedstawicieli placówki nadszedł czas na multimedialną prezentację tworzącej się agencji modeli osób niepełnosprawnych ZEBRAblue. Na wstępie zostali zaprezentowani wszyscy uczestnicy projektu, jednak główną część imprezy stanowił pokaz mody, który został zorganizowany przez panie Joannę Nowak oraz Joannę Peatzkę – założycielki projektu ZEBRAblue.  Modele, którzy brali udział w pokazie mody,  prezentowali się niesamowicie. Na sali panowała niezwykła atmosfera, a na twarzach około 50. obecnych w wydarzeniu osób widać było szczęście i ogromne wzruszenie. Po zakończeniu głównej części wydarzenia przyszedł czas na podziwianie wystawy fotograficznej. Zdjęcia podczas sesji fotograficznych wykonane zostały przez p. Joannę Paetzkę.

Celem tworzącej się agencji ZEBRAblue jest zmienianie oblicza mody i pokazywanie piękna osób niepełnosprawnych. Założycielki planują stworzyć bazę modeli osób niepełnosprawnych, którzy będą promowani na rynku pracy w Polsce. Wszyscy uczestnicy/modele projektu są traktowani indywidualnie. Każda odbyta sesja zdjęciowa to dla nich swego rodzaju terapia podnosząca ich poczucie wartości.

Na chwilę obecną ZEBRAblue reprezentuje 11 osób. To dopiero początek! Agencję znaleźć można już na portalach społecznościowych takich jak Facebook oraz Instagram. W trakcie realizacji jest też strona internetowa, która pozwoli rozwijać działalność ZEBRAblue.

Pokaz Mody Osób Niepełnosprawnych nie odbyłby się, gdyby nie pomoc finansowa i organizacyjna nauczycieli oraz rodziców Szkoły Podstawowej nr 2. Za wykonanie zdjęć z imprezy agencja ZEBRAblue serdecznie dziękuje p. Lidii Koniec, fotografki z Nakła nad Notecią.