Uczniowie naszej szkoły w Poznaniu
18.06.2019 Sandra Słodkowska 326

Uczniowie naszej szkoły w Poznaniu

Dnia 12 czerwca br. uczniowie kl. IV d oraz klas piątych naszej szkoły odwiedzili Poznań. Podczas wycieczki do stolicy Wielkopolski w multimedialnym muzeum „Brama Poznania” uczniowie klasy IV poznali historię powstania państwa polskiego oraz Ostrowa Tumskiego, czyli wyspy katedralnej, uczestnicząc w lekcji muzealnej pt. „Śladami Mieszka i Dobrawy”.  Starsi uczniowie uczestniczyli natomiast w kreatywnych warsztatach pt. „Dwa oblicza katedry”, podczas których zajmowali się problematyką stylów architektonicznych.   Po warsztatach wszyscy zwiedzili katedrę św. Apostołów Piotra i Pawła – miejsca pochówku pierwszych polskich władców oraz Złotą Kaplicę.                                                                                                                                                                                            Drugim przystankiem wycieczki było Żywe Muzeum Rogala Świętomarcińskiego, gdzie zaznajomiono zebranych z historią wypieku oraz umożliwiono im samodzielne jego wykonanie.

Rekreacyjnym elementem wyjazdu był dwugodzinny pobyt na Termach Maltańskich.

Wyjazd został dofinansowany z budżetu Gminnego programu profilaktyki, rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii w ramach akcji „Lato 2019”.

Organizatorką wyjazdu do Poznania była p. Anna Białczyk. Opiekę nad uczniami

w czasie wycieczki sprawowały panie: Anita Czyż, Paulina Kominiak  i Monika Nowak.

Materiał: Anna Białczyk