Tydzień Integracji w nakielskiej Dwójce
18.06.2019 Sandra Słodkowska 147

Tydzień Integracji w nakielskiej Dwójce

W dniach od 3 czerwca do 7 czerwca zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią Tydzień Integracji. Nadrzędnym celem było szerzenie idei tolerancji, zrozumienia, poszanowania i akceptacji drugiego człowieka, takim, jaki jest. Hasło tego przedsięwzięcia brzmiało "LUDZIE BYĆ MOŻE BYWAJĄ NIEPEŁNOSPRAWNI, ZA TO NADAL MAJĄ BARDZO SPRAWNE SERCA".

W poniedziałek, 3 czerwca w nakielskiej Dwójce zaprezentowali się uczniowie i absolwenci SP2, pokazując swoje talenty.

We wtorek, 4 czerwca gościliśmy dzieci z Przedszkoli Integracyjnych, prezentujące piękne występy artystyczne. Były tańce, piosenki i moc wzruszeń w wykonaniu małych przyjaciół z Przedszkola nr 2 i Przedszkola "Wesoła Piątka".

W środę, 5 czerwca odbył się "prawdziwy" koncert Disco Polo z udziałem uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Więcborku, który porwał społeczność naszej szkoły.

W czwartek, 6 czerwca gościliśmy podopieczne Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Samostrzelu, które przedstawiły autorską inscenizację wiersza "Rzepka".

W piątek, 7 czerwca odbył się finał Tygodnia Integracji, mianowicie pokaz mody osób niepełnosprawnych w ramach projektu Zebrablue.

Zaangażowani w całe przedsięwzięcie byli nauczyciele wchodzący w skład Zespołu Wspierającego działającego w szkole oraz p. Joanna Nowak i p. Joanna Peatzke.

Autorki Żanetta Lustig - Gołębiewska i Aleksandra Burchardt