„Powiat Nakielski oczami czwartoklasisty”
24.06.2019 Sandra Słodkowska 138

„Powiat Nakielski oczami czwartoklasisty” pod takim hasłem został ogłoszony Powiatowy konkurs fotograficzny dla uczniów klas czwartych Powiatu Nakielskiego przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Razem Raźniej. Jednak do konkursu przystąpiły tylko dzieci z SP nr 2.

Do konkursu zgłoszono 24 prace, które w czerwcu można było podziwiać na korytarzu szkolnym SP nr 2 wraz z wystawą również przygotowaną przez uczniów klas czwartych pod tytułem: Nakło nad Notecią Wczoraj i Dziś.

Zdjęcia konkursowe przedstawiały ciekawe zakątki Powiatu Nakielskiego: Nakielską Przystań, Skatepark, Pływalnię Naquarius, Most Kcyński, Ranczo u Amadeusza, plażę                    w Wąsoszu, Gospodarstwo Agroturystyczne Państwa Horodeckich w Olszewce, Pałac                     w Sucharach, stawy ślesińskie, pałac w Samoklęskach Dużych, kościół p.w. św. Andrzeja Boboli w Szubinie, rzekę Noteć…

Jury w składzie: nauczyciela plastyki p. Marżenny Otto, j. angielskiego p. Pauliny Kominiak, nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej p. Moniki Stachowskiej prawie jednomyślnie wyróżniło pięć prac:

I miejsce – Lilianna Krzemińska kl. IV a

II miejsce – Zuzanna Gondek kl. IV d