14.11.2012

Nasze motto

„Kiedy masz jakieś wątpliwości, idź do biblioteki”

Joanne K. Rowling

KILKA SŁÓW O DZIAŁALNOŚCI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Biblioteka naszej szkoły działa nieprzerwanie 67 lat. Pierwszy wpis do inwentarza pochodzi z 10 września 1945 r. Ze zgromadzonego w niej księgozbioru korzystało wiele pokoleń uczniów naszej  szkoły oraz ich rodziców.

Od roku 2012  biblioteka mieści się w wyremontowanych pomieszczeniach. Księgozbiór liczy  11 580 woluminów. Znaleźć w nim można min: duży zbiór bąśni  polskich i obcych, powieści przygodowe i historyczne oraz pokaźną liczbę książek popularnonaukowych dla najmłodszych, a także lektury szkolne.

Od 2006 roku uczniowie mogą korzystać z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM), dysponującego 4 stanowiskami komputerowymi, pozyskanymi  z EFS.

Biblioteka, oprócz udostępniania zbiorów,  prowadzi działalność pedagogiczną i w jej ramach proponuje następujące formy działań:

1. Głośne czytanie  dzieciom w ramach tzw, poranków czytelniczych,
  2. Lekcje biblioteczne,
  3. Wystawki książek, związanych tematycznie: z porą roku, zbliżającymi się świętami i  rocznicami
  4. Inscenizacje uświetniające imprezy czytelnicze
  5. Konkursy i imprezy czytelnicze.

W czytelni  prowadzone są  cotygodniowe zajęcia  pod nazwą  „Podróże po literaturze”, które swoim charakterem wpisują się w cele realizowane w ramach ogólnopolskiej  kampanii     pt. „ Cała Polska czyta dzieciom”.

Co tydzień odbywają się też spotkania młodych aktorów występujących w bibliotecznym teatrzyku „ ZA PÓŁKĄ”