Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur w SP2
Regulamin Konkursu
Kangur odbędzie się 20 marca 2025 r. o godz. 9.00.
Koszt udziału w konkursie wynosi 16 złotych.
Zgłoszenia w klasach IV- VIII przyjmują nauczyciele matematyki, w klasach I - III wychowawcy w terminie do 17 stycznia 2024 r.
Każdy z uczestników Konkursu Kangur Matematyczny 2025 otrzyma nagrodę uczestnictwa.
Kategorie klas:
Żaczek |
klasy 2 szkół podstawowych; |
Maluch |
klasy 3 i 4 szkół podstawowych; |
Beniamin |
klasy 5 i 6 szkół podstawowych; |
Kadet |
klasy 7 i 8 szkół podstawowych; |
Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.
- Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.
- Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.
- Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.
Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.
W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów.
Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu.
Regulamin i zgody na udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny"
Zgody na udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny
Instrukcja wypełniania karty odpowiedzi podczas konkursu "Kangur Matematyczny"
- Kartę należy wypełniać kolorem czarnym lub niebieskim. Nie wolno używać korektora.
- Karty nie wolno zginać, miąć, umieszczać na niej nieuprawnionych napisów i innych znaków.
- Wpisz czteroliterowy KOD Twojej szkoły drukowanymi literami, po jednej w każdej kratce. Pod każdą literą kodu zaczernij kółko w wierszu z odpowiednią literą.
- Podobnie wpisz swoje NAZWISKO i IMIĘ, w takiej właśnie kolejności, zostawiając pomiędzy nazwiskiem i imieniem jedno puste pole. Pod każdą literą imienia i nazwiska zaczernij kółko w wierszu z odpowiednią literą.
- Zaczernij pod Twoją klasą kółko oznaczające kategorię.
- W odpowiedzi do każdego zadania można zaznaczyć tylko jedno kółko.
- UWAGA: Poprawne wypełnienie karty odpowiedzi jest elementem konkursu!
Wzór prawidłowo wypełnionej karty
Finanse i nagrody
Konkurs "Kangur Matematyczny" jest imprezą samofinansującą się. Środki na organizację i nagrody pochodzą z opłat wpisowych uczestników.
Jedną z form nagród I stopnia jest udział w międzynarodowych obozach matematycznych. Najdłuższą tradycją i największą popularnością cieszy się organizowany przez TUWiNM co roku w sierpniu obóz matematyczny w Zakopanem.
W Zakopanem gościliśmy dotąd grupy laureatów konkursu z Francji, Gruzji, Hiszpanii, Kazachstanu, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Ukrainy, Węgier; młodzież polską z Białorusi, Litwy, Ukrainy i oczywiście uczniów polskich. Na zasadzie wzajemności uczniowie polscy byli zapraszani na podobne spotkania do Francji, Niemiec, Rosji, Stanów Zjednoczonych, na Litwę, Ukrainę i na Węgry.